Wosk sojowy zdrowszą alternatywą dla parafiny? Kilka słów o rodzajach wosków do wyrobu świec 0
Total Candle Wosk sojowy zdrowszą alternatywą dla parafiny

Wosk, niezależnie od jego rodzaju, jest niezbędnym elementem do wyrobu świec zapachowych, zarówno tych wolnostojących jak i w opakowaniach a także różnego rodzaju zawieszek i wosków zapachowych do kominków. Wybierając świece i woski do swojego domu warto zwrócić uwagę na rodzaj wosku z jakiego dany produkt jest zrobiony.

Na rynku najpopularniejszym woskiem do wyrobu produktów zapachowych jest parafina. To surowiec bardzo tani i powszechnie dostępny. Dlatego też świece i woski zapachowe, których bazą jest parafina są relatywnie tanie i dostępne w wielu miejscach takich jak na przykład markety.

Czy zastanawiałeś się jednak kiedyś jaki wpływ na Twoje zdrowie ma parafina? To produkt naftowy używany do produkcji masowej, który w procesie spalania wydziela wiele szkodliwych dla zdrowia człowieka, często rakotwórczych substancji takich jak benzen i toluen. 

Czy zauważyłaś, że podczas palenia świecy parafinowej często zdarza Ci się ból głowy? To właśnie spalanie parafiny w ten sposób wpływa na Twój organizm. Na świecie ludzie borykają się z wystarczającym zanieczyszczeniem środowiska. Po co więc jeszcze dodatkowo truć siebie i swoich bliskich świecą wykonaną z najtańszego surowca?

Jako naturalną alternatywę można wybrać woski roślinne, które podczas spalania nie wydzielają szkodliwych substancji. Ponadto niektóre z nich palą się nawet dwa razy dłużej niż wspomniana wyżej parafina.

Jaki więc wosk roślinny wybrać?

Obecnie na rynku mamy kilka rodzajów naturalnych wosków, spośród których wyróżniamy:

Wosk sojowy – naturalny, wegański wosk roślinny pozyskiwany z ziaren soi. Wosk sojowy pali się dwa razy dłużej od parafiny. Jedną z jego właściwości jest również nie brudzenie powierzchni w przypadku rozlania. Niezależnie, czy wosk spadnie na drewno czy tkaninę do jego usunięcia wystarczy szmatka nasączona ciepłą wodą. Niska temperatura topnienia wosku sojowego sprawia również, że w przeciwieństwie do parafiny, nie można się nim poparzyć. Produkuje się go z mieszanki olejów sojowych i roślinnych. To jeden z najbardziej cenionych produktów produkcji ręcznego wykonywania świec.

- Wosk palmowy – to wosk wykorzystywany głównie do produkcji długich, cienkich świec wykorzystywanych na przykład w domowych świecznikach. Wosk palmowy, ze względu na dużą zawartość oleju palmowego jest dość podobny do wosku sojowego. Jego struktura pozwala na mieszanie go z woskiem sojowym w celu zwiększenia trwałości świec. 

- Wosk kokosowy – to bardzo ceniony rodzaj wosku. Wytwarzany z tłoczonego na zimno miąższu kokosa. Ze względu na jego wysoką cenę w porównaniu do pozostałych wosków roślinnych dość rzadko wykorzystuje się go w produkcji świec w czystej postaci. Bardzo dobrze jednak sprawdza się on jako składnik mieszanin woskowych. jego naturalnie biały kolor podnosi walory estetyczne świecy lub wosku zapachowego.

- Wosk pszczeli – pozyskiwany od pszczół miodnych. Świece wykonane z tego rodzaju wosku mają naturalny, miodowy kolor. Nie potrzebują również dodatku kompozycji zapachowej gdyż ten rodzaj wosku sam w sobie ma słodkawy zapach.

Żaden z wosków roślinnych nie jest testowany na zwierzętach. Podczas spalania nie wydziela szkodliwych substancji a świece wykonane z wosków roślinnych są neutralne dla zdrowia ludzi oraz domowych pupili.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.