Sposób palenia sojowej świecy zapachowej ma duże znaczenie - sprawdź jak robić to w poprawny sposób! 0
Total Candle - Sposób palenia sojowej świecy zapachowej ma duże znaczenie - sprawdź jak robić to w poprawny sposób!

Kupujesz swoją wymarzoną świecę sojową i z niecierpliwością czekasz na przesyłkę. I oto przychodzi ona! Ta jedna, wyczekana przez Ciebie sojowa świeca zapachowa.

Nie mogąc się już doczekać, błyskawicznie wyjmujesz ją z opakowania, zapalasz i czekasz... czekasz, czekasz... zapach roznosi się powoli otulając Cię swym nietuzinkowym aromatem. Chętnie zostałabyś jeszcze w domu ciesząc się jej zapachem ale już musisz biec bo Twoje codzienne obowiązki czekają. Po 10 minutach gasisz więc świecę zapachową i zamykasz za sobą drzwi. Wieczorem jesteś zdziwiona faktem, że po ponownym odpaleniu świecy sojowej robi się w niej tunel. Co za marnotrawstwo! Przecież przy ściankach słoja zostaje jeszcze tyle wosku, który się marnuje. Myślisz, "no cóż, pewnie taka uroda tej świecy".

Czy zastanowiłaś się jednak czy prawidłowo użytkujesz swoją sojową świecę zapachową?

Zapalenie świecy sojowej to przecież nic trudnego. Ot, trzeba podpalić knot i już. Gotowe. Zatrzymaj się jednak na chwilę. Tych kilka wskazówek pomoże Ci zachować czystość świecy oraz pomoże cieszyć się nią dłużej aż do ostatniej kropli wosku!

Oto 5 wskazówek prawidłowego palenia sojowej świecy zapachowej:

1. Przed każdorazowym zapaleniem świecy skróć knot do długości 0,5 cm.

Unikniesz nieestetycznego osmolenia słoja a świeca będzie palić się równym i spokojnym płomieniem.

2. Pierwsze palenie świecy powinno trwać min. 3 godziny lub do czasu pełnego stopienia górnej warstwy wosku, czyli tzw. utworzenia basenu.

To sprawi, że Twoja sojowa świeca zapachowa będzie wypalać się równo a na ściankach naczynia nie pozostanie niewykorzystany produkt. Wosk sojowy posiada umiejętność "zapamiętywania" roztopionej przestrzeni w słoju. Dlatego też, jeśli nie masz czasu na tak długie palenie świecy lepiej odłóż ten rytuał na dzień lub wieczór, kiedy czas ten będziesz mieć.

3. Nie przekraczaj maksymalnego czasu palenia świecy, który wynosi 3-4 godziny.

W aromatach sojowych świec zapachowych można zanurzyć się naprawdę na długie godziny. Jednak zbyt długi czas palenia powoduje przegrzanie wosku a co za tym idzie, szybsze ulatnianie się kompozycji zapachowej. Jeśli więc świecę będziesz palić znacznie dłużej, może się zdarzyć, że przy kolejnym jej zapaleniu starci swój aromat i nie będzie pachnieć wcale.

4. Nigdy nie stawiaj świecy w przeciągu ani nie pozostawiaj jej bez nadzoru

Zapalona świeca pięknie wygląda i stanowi oczywistą ozdobę każdego wnętrza. Pamiętaj jednak, że masz do czynienia z żywym ogniem a do tego trzeba podchodzić z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pozostawienie świecy zapachowej w przeciągu sprawi, że płomień knota będzie tańczył w świecy i może osmolić wewnętrzną powierzchnię słoja. Duzy przeciąg może zaś sprawić, że od knota zapalą się blisko stojące elementy wystroju wnętrz a to grozi pożarem! Lepiej postawić więc świecę zapachową w bezpiecznym miejscu, z dala od przeciągów.

5. Kiedy na dnie zostanie ok. 1 cm wosku czas się pożegnać... Nie pal jej do końca aby uniknąć pęknięcia nagrzanego słoja.

Świeca podczas palenia, głównie za sprawą knotów, nagrzewa się. Szklane słoje, przeznaczone do zalewu świec przechodzą testy wytrzymałości na wysokie temperatury. Jednak im mniej wosku w świecy, tym temperatura słoja jest wyższa. Najbezpieczniej więc zakończyć palenie sojowej świecy zapachowej gdy na dnie pozostanie jeszcze trochę wosku.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.